Projekt powtarzalnego elementu graficznego i jego multiplikacja

Program: Adobe Illustrator lub Adobe Photoshop lub mieszanie mediów

Format kompozycji: prostokąt pionowy lub poziomy 100 x 70 cm

Kolor: monochrom, gama szarości lub kolor do wyboru

Tematyka: Grafika artystyczna

Korekta pracy na forum dyskusyjnym jest obowiązkowa (minimum 1)

Studenci wybierają element lub fragment obrazu, który następnie multiplikują i komponują w przestrzeni zadanego formatu pracy. Multiplikacja polega na powieleniu w atrakcyjny wizualnie i przemyślany sposób elementu graficznego i nadania mu przez to nowego wymiaru, ekspresji i tym samym stworzenia zupełnie nowego obrazu bazującego na oryginale.

Multiplikacja musi być mnoga od kilku powtórzeń / kopii do nawet kilku dziecięciu i więcej. Należy przemyśleć kompozycję od strony technicznej i koncepcyjnej, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Można bazować na złudzeniach optycznych lub wrażeniach barwnych (emocjonalno - zmysłowych). Także techniczny aspekt stworzenia modularnej grafiki, która po prostu będzie intrygującą zwielokrotnioną kompozycją jest ważny. Tematyka zadania to grafika artystyczna, ale jednocześnie takie multiplikacje mogą służyć stworzeniu tekstur i kompozycji na potrzeby grafiki użytkowej i tym samym wzbogaceniu jej o elementy artystyczne.


Połączenie przeszłości z przyszłością - grafika artystyczna

Pobierz: PSD, PDF

Wytyczne i wskazówki warunkujące wysoką jakość projektu:

Przykładowe stocki z dobrej jakości darmową i licencjonowaną grafiką do pobrania:   Unsplash / Gratisography / Morguefile / Pixabay / Stockvault /  Pexels /  Picjumbo / Pikiwizard / Rawpixel / Reshot

Rozdzielczość dla prac prezentowanych na monitorze to opcjonalne 150 dpi lub wyżej, wszystko zależy od celu projektowego.

Jeśli grafika będzie np. prezentowana na stronie internetowej, to jej rozdzielczość nie musi być najwyższa w celu zmniejszenia pojemności pliku i tym samym zajmowanego miejsca na serwerze*

Najlepsza rozdzielczość pracy przygotowywanej do druku to: 300 dpi / ppi

Najlepsza głębia barw to: 8 bitów - całkowicie wystarczająca dla maszyn drukarskich, które w przypadku zwiększenia wytycznych głębi mogą źle odczytać rozdział barwników i spowodować pogorszenie jakości

W przypadku podstaw DTP zaleca się także pozostawianie kilkumilimetrowego spadu, lub w przypadku większych formatów jak klasyczny plakat, około 3 - 5 cm spadu w grafice - czyli nasza grafika w rzeczywistości jest z każdej strony szersza o te kilka centymetrów, ale w przypadku tego zadania nie jest to konieczne. Proszę natomiast mieć ten aspekt na uwadze w razie wykonywania samodzielnych projektów.

Do zaliczenia zadania Student / Studentka powinni wykonać pracę według powyższych kryteriów zadania.

Projekt powinien być zapisany w formie cyfrowej w formatach:.ai / .psd - podczas pracy projektowej; .pdf / .jpg - do korekty na forum oraz przy zaliczeniu zadania E-korekta / E-konsultacja prac - odbywa się poprzez Forum Dyskusyjne.

Korekta

Korekta 1 - Pobierz: PSD, PDF, JPG Korekta 2 - Pobierz: PSD, PDF, JPG